MSTS"Stefanski"

IO w Rio: złote krążki dla Chin PDF Print E-mail
Written by Zbyszek
Thursday, 18 August 2016 18:15
Chińskie reprezentacje kobiet i mężczyzn po raz kolejny zdominowały olimpijski turniej w tenisie stołowym. W finałach turnieju indywidualnego w Rio de Janeiro, Chińczycy walczyli ze sobą, a w turnieju drużynowym zarówno panie, jak i panowie zdobyli złote medale.

Po indywidualnych zwycięstwach Ding Ning wśród kobiet i Ma Longa w turnieju mężczyzn, śmiało można było zaryzykować stwierdzenie, że złote krążki w turnieju drużynowym po raz kolejnym powędrują do Chin.

Tak też się stało. W turnieju kobiet, w półfinale Chinki pokonały reprezentantki Singapuru 3:0, a w walce o złoto nie dały szans Niemkom, które z kolei sprawiły wielką niespodziankę awansując do finału. Wcześniej w ½ w spektakularnym stylu i po świetnej walce pokonały 3:2 Japonki, które były faworytkami tego spotkania.

Mimo półfinałowej porażki z Europejkami, Azjtaki zdołały podjąć ostateczną walkę o brązowy medal i pokonały Singapur 3:1.

W turnieju mężczyzn, półfinały toczyły się pod dyktando Chińczyków, którzy pokonali Koreańczyków 3:0 oraz Japończyków, którzy zwyciężyli z Niemcami 3:1.

W finale Japończycy zdołali wygrać jeden pojedynek. Jun Mizutani  pokonał w pięciu setach Xu Xina. Dwa punkty zdobył Ma Long. Jak przystało na mistrza olimpijskiego, wygrał 3:0 z Koki Niwą i 3:0 z Maharu Yoshimurą, grającego w Dekorglassie Działdowo. Trzeci punkt dla Chin zdobyli debliści – Zhang Jike i Xu Xin, Mimo przegranego pierwszego seta 4:11, kolejne trzy wygrywali 11:6, 11:9 i 11:5.

Upragniony brązowy medal turnieju drużynowego wywalczyli reprezentanci Niemiec. Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov i Bastian Steger pokonali 3:1 Koreańczyków. Jedyny punkt w tej konfrontacji dla Azjatów wywalczył Jeoung Joungsik, reprezentujący Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, pokonując 3:2 Bastiana Stegera. Kolejne dwie gry to również bardzo wyrównane spotkania, zakończone jednak triumfami tenisistów stołowych z Europy. W decydującym czwartym pojedynku Timo Boll bez straty seta pokonał Joo Saehyuka.

Turniej kobiet: TUTAJ

Turniej mężczyzn: TUTAJ