Home Ekstraklasa Silny skład Spójni Warszawa

Sklep

MSTS"Stefanski"

 

 

Silny skład Spójni Warszawa PDF Print E-mail
Written by Zbyszek   
Wednesday, 29 June 2016 18:42

Po tegorocznym awansie do rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego zespołów Dojlidy Białystok i Poltarexu Pogonii Lębork, w nowym sezonie o rywalizację w gronie najlepszych walczyć będzie m.in. bardzo silna KS Spójnia Warszawa, która zakontraktowała aż czterech nowych zawodników.


W sezonie 2016/2017 warszawski zespół reprezentować będzie Paweł Fertikowski, Meng Zhen, Artur Daniel, Michał Murawski i Kamil Kurowski.

"Szczerze mówiąc nie zakładaliśmy, że nasz skład w nowym sezonie będzie tak wyglądał. Wszystko było spowodowane wysokością budżetu, który ostatecznie został dopięty w taki sposób, że mogliśmy pozyskać aż czterech nowych graczy" - powiedział Krzysztof Stępień, prezes sekcji tenisa stołowego KS Spójni Warszawa

Poza Michałem Murawskim, który w warszawskim zespole występował już w ubiegłym sezonie, do nowego składu dołączył Kamil Kurowski.

"To jeden z zawodników młodego pokolenia, który kocha tenis stołowy. Jest bardzo waleczny i zależy mu na rozwoju. W nowym sezonie będzie to nasza piąta rakieta, ale wierzę że będzie miał okazję do pokazania się z jak najlepszej strony. Wspólnie z Michałem Murawskim i Pawłem Fertikowskim, będzie mieszkał i trenował w Grodzisku Mazowieckim, dlatego wiem, że będzie starał się być przygotowanym do każdego kolejnego spotkania najlepiej, jak tylko może" - dodał Krzysztof Stępień.

Do składu Spójni wraca po krótkiej przerwie Artur Daniel – indywidualny mistrz Polski seniorów z 2009 roku. „To bardzo doświadczony zawodnik, który może wygrać wiele bardzo ważnych gier w lidze. W ubiegłym sezonie miał całkiem dobry bilans. Już teraz kibice cieszą się na jego powrót".

Obok Artura Daniela i Michała Murawskiego, w podstawowym składzie znalazł się Meng Zhen i Paweł Fertikowski. Ten pierwszy w mijającym sezonie występował w drużynie Dojlidy Białystok, z którą wywalczył awans do Wschodzący Białystok Superligi, a Paweł Fertikowski to znany wszystkim zawodnik najlepszej ligi w kraju, przede wszystkim z reprezentowania barw Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

„Paweł to zupełnie inna jakość gry. Nareszcie w Spójni kibice będą mogli podziwiać w akcji zawodnika, który przez ostatnie lata regularnie grał w rozgrywkach najwyższego szczebla w Polsce. Mam nadzieję że skorzysta z tego nie tylko cała drużyna, bo Paweł będzie oczywiście liderem, ale i kibice, którzy jeszcze chętniej będą przychodzić na halę Spójni. To najwyższy czas, aby Warszawa doczekała się swojego przedstawiciela w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi. Bardzo byśmy tego chcieli, ale poziom ligi jest wysoki i naprawdę dopiero równa i dobra gra podczas całego sezonu zweryfikuje nasze plany, bo w sporcie wszystko może się zdarzyć” - dodał Krzysztof Stępień.

Z Krzysztofem Stępniem rozmawiała Natalia Bąk

Źródło: superliga.com.pl