Home Turnieje Turnieje Europejskie Igrzyska Studenckie: 8 medali Polaków w tenisie stołowym

Sklep

MSTS"Stefanski"

Europejskie Igrzyska Studenckie: 8 medali Polaków w tenisie stołowym PDF Print E-mail
Written by Zbyszek
Monday, 25 July 2016 15:31
8 medali - 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe - zdobyli polscy tenisiści stołowi w Europejskich Igrzyskach Studenckich, które odbywają się w Zagrzebiu i Rijece. Turniej tenisa stołowego odbył się w chorwackiej stolicy.

Dwa złote medale wywalczyła Magdalena Sikorska - w singlu i deblu z Natalią Bąk. W półfinale gry pojedynczej pokonała 3-2 Turczynkę Remzi Sibel, która jest 183 w rankingu światowym, a w finale 3-2 z Rosjanką Olgą Kulikovą. Polka na liście ITTF zajmuje 196 miejsce.

W finale debla Magdalena Sikorska i Natalia Bąk z Akademii Leona Koźmińskiego wygrały 3-2 z Ren Bingran i Dominiką Dąbrowską z Uniwersytetu Warszawskiego.

W singlu mężczyzn brąz zdobył Bogusław Koszyk (AZS PWSZ Wałbrzych). W półfinale przegrał 1-3 z Litwinem Alfredasem Udrą, który w ćwierćfinale wygrał też z Robertem Florasem 3-0.

W półfinale debla Robert Floras/Piotr Chodorski (AZS PWSZ Wałbrzych) przegrali 1-3 ze złotymi medalistami - rosyjskim duetem Ilia Shamin/Pavel Pulnyy.

W turnieju drużynowym pingpongiści z Wałbrzycha (Floras/Piotr Chodorski/Bogusław Koszyk) sięgnęli po srebro, a brąz zdobyły tenisistki stołowe Akademii Leona Koźmińskiego (Magdalena Sikorska/Natalia Bąk/Aleksandra Dąbrowska/Alicja Leśniak) i tenisiści stołowi tej samej uczelni (Tomasz Wiśniewski/Antoni Witkowski/Paweł Kozieł/Maciej Brodzki).

Na 5 pozycjach rywalizację drużynową zakończyły zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego i AZS Politechniki Rzeszowskiej.

W 2018 roku zawody studentów odbędą się w portugalskiej Coimbrze.

Źródło: pzts.pl