Home Turnieje Turnieje IO w Rio: jutro początek turnieju drużynowego kobiet

Sklep

MSTS"Stefanski"

 

 

IO w Rio: jutro początek turnieju drużynowego kobiet PDF Print E-mail
Written by Zbyszek   
Thursday, 11 August 2016 12:37
Za nami rozstrzygnięcia na Igrzyskach Olimpijskich w singlu kobiet, dziś rozdane zostaną medale w singlu kobiet, a już w piątek wieczorem rozpocznie się w Rio de Janeiro turniej drużynowy z udziałem Polek i Polaków.

 

W meczu o złoty medal kobiet, tak jak 4 lata temu w Londynie, spotkały się te same chińskie zawodniczki Ding Ning i Li Xiaoxia. Ding Ning udało się zrewanżować koleżance z kadry narodowej i wygrała finał 4-3. Brązowy medal zdobyła Kim Song I (Korea Płn.), która w 2 rundzie wyeliminowała Katarzyną Grzybowską-Franc. Również w 2 rundzie odpadła Li Qian. 

W półfinałach gry pojedynczej mężczyzn Chińczyk Ma Long zagra z Japończykiem Junem Mizutani, a Mistrz Olimpijski z Londynu Chińczyk Zhang Jike z 40-letnim Białorusinem Vladimirem Samsonovem. 

Jutro rozpocznie się turniej drużynowy kobiet. W 1/8 finału Polki zagrają z Japonkami o g. 15:00 czasu miejscowego, czyli o 20:00 czasu polskiego. W składzie zespołu Michała Dziubańskiego są Li Qian, Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka. 

Męski zespół Polski - Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas, Daniel Górak - zagra również z Japonią w 1/8 finału, a spotkanie odbędzie się 13 sierpnia o tej samej porze. 

PROGRAM 1/8 FINAŁU

kobiety 
Polska - Japonia 
Holandia - Austria 
Tajwan - Hongkong 
Niemcy - USA 
Egipt - Singapur 
Korea Płd. - Rumunia 
Australia - Korea Płn. 
Brazylia - Chiny 

mężczyźni 
Polska - Japonia 
Australia - Hongkong 
Portugalia - Austria 
Tajwan - Niemcy 
Brazylia - Korea Płd. 
Szwecja - USA 
W. Brytania - Francja 
Nigeria - Chiny

Źródło: pzts.pl