Home Turnieje Turnieje IO w Rio: znakomity, choć przegrany mecz Polaków z Japonią

Sklep

MSTS"Stefanski"

IO w Rio: znakomity, choć przegrany mecz Polaków z Japonią PDF Print E-mail
Written by Zbyszek
Sunday, 14 August 2016 06:42
Jakub Dyjas pokonał Koki Niwę 3:1, a debel Daniel Górak/Wang Zeng Yi wygrał z deblem Koki Niwa/Maharu Yoshimura 3-2. Niestety po znakomitym meczu Polacy ostatecznie przegrali z Japonią 2:3 w 1/8 finału Igrzysk Olimpijskich.
Faworytami spotkania w Rio de Janeiro byli Wicemistrzowie Świata, ale Biało-Czerwoni wznieśli się na wyżyny umiejętności i byli o krok od sprawienia sensacji.

Wang Zeng Yi znakomicie zagrał z Maharu Yoshimurą (w kadrze Dekorglassu Działdowo), a jeszcze bliższy zwycięstwa z brązowym medalistą Igrzysk w singlu z Junem Mizutanim był Jakub Dyjas. Przełamanie nastąpiło w deblu, a następnie do remisu doprowadził niesamowity dziś Kuba Dyjas, który pokonał po raz 2 w karierze Koki Niwę.

O wyniku miał zadecydować pojedynek Daniela Góraka z nr 6 na świecie Junem Mizutanim. W 1 secie Polak prowadził 7-5, ale potem rywal zdobył 4 punkty z rzędu. Daniel Górak zdołał wyrównać na 9-9, a wtedy 2 punkty zdobył Jun Mizutani. 2 set bez historii - Japończyk uciekł na 6-2, 8-3 i wygrał 11-4. W następnym świetnie grający Daniel Górak prowadził 10-4, a po chwili było tylko 10-8. Kolejna akcja należała do Polaka. W 4 secie nieznacznie lepszy był Japończyk.

WYNIK 1/8 FINAŁU

Polska - Japonia 2:3
Wang Zeng Yi - Maharu Yoshimura 1:3 (12-10, 5-11, 15-17, 14-16)
Jakub Dyjas - Jun Mizutani 1:3 (12-14, 9-11, 11-9, 10-12) v Daniel Górak/Wang Zeng Yi - Koki Niwa/Maharu Yoshimura 3:2 (7-11, 11-9, 11-7, 6-11, 11-9)
Jakub Dyjas - Koki Niwa 3:1 (11-8, 7-11, 13-11, 11-8)
Daniel Górak - Jun Mizutani 1:3 (9-11, 4-11, 11-8, 9-11)