Home Turnieje Turnieje Ranking ITTF: Jakub Dyjas awansował na 43 miejsce

Sklep

MSTS"Stefanski"

 

 

Ranking ITTF: Jakub Dyjas awansował na 43 miejsce PDF Print E-mail
Written by Zbyszek   
Monday, 22 August 2016 13:34
Jakub Dyjas, który tak świetnie walczył w singlu z Japończykami na Igrzyskach w Rio de Janeiro awansował z 52 na 43 miejsce w światowym rankingu federacji ITTF. To jego najwyższa lokata w karierze.

Niewiele ponad roku temu Kuba Dyjas wskoczył do pierwszej setki listy, a w kwietniu 2016 zajmował 44 miejsce. Teraz ten wynik jeszcze poprawił. Na Igrzyskach olimpijskich w Rio nie przeszedł 2 rundy w grze pojedynczej, ale bardzo dobrze zagrał w turnieju drużynowym. W 1/8 finału Polacy byli sprawienia sensacji, ale ostatecznie przegrali 2-3 z Wicemistrzami Świata Japończykami. 

Polski zawodnik po bardzo dobrym meczu przegrał z 5 na świecie Junem Mizutanim, brązowym medalistą w singlu w Rio, a następnie wygrał z Koki Niwą, który awansował z 22 na 15 miejsce. 

Wang Zeng Yi i Daniel Górak, którzy wywalczyli bardzo ważny punkt w deblu z Japonią, w rankingu ITTF zajmują 49 i 64 pozycję. 

W rankingu kobiet Li Qian jest 32, Katarzyna Grzybowska-Franc 61, a Natalia Partyka 74. 

Niezmiennie na czele Chińczycy - Liu Shiwen i Mistrz Olimpijski z Rio Ma Long. Ding Ning, która wygrała turniej singla w Rio, jest tuż za Liu Shiwen. Strata wynosi tylko 38 punktów. Ma Long o 129 punktów wyprzedza Fan Zhendonga. 

Źródło: pzts.pl