Home Turnieje Turnieje Sukcesy reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata Niesłyszących

Sklep

MSTS"Stefanski"

 

 

Sukcesy reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata Niesłyszących PDF Print E-mail
Written by Zbyszek   
Thursday, 25 August 2016 20:38
Z pięcioma medalami wrócili reprezentanci Polski z 3. Mistrzostw Świata Głuchych w tenisie stołowym rozgrywanych w tureckim Samsun. Po wicemistrzostwo świata sięgnęły polskie tenisistki stołowe (w składzie Iwona Żyła, Monika Dorsz, Weronika Nowicka i Milena Walesiak).

Mistrzostwa Świata Głuchych odbywają się w cyklu czteroletnim. Rywalizowano w turnieju drużynowymi, indywidualnym, gier podwójnych i mieszanych. Zawody zdominowały Słowacy. Indywidualnie zwyciężali Eva Jurkova i Thomas Keinath. Turnieje odbywały się zupełnie bez silnej konkurencji z Azji (wycofali się ze względu na próbę zamachu stanu) Dwa medale wywalczyła Iwona Żyła srebro w deblu z Moniką Dorsz, a brązowy w mikście z Adrianem Szeligą.

W finale debla kobiet Iwona Żyła i Monika Dorsz przegrała 0-4 z Evą Jurkova z Słowacji i Zsuzanna Fekete z Węgier.

W półfinale gry mieszanej Iwona Żyła/Adrian Szeliga przegrała 0-4 ze złotymi medalistami – słowacką parą – Eva Jurkova/Thomas Keinath.

W turnieju drużynowym kobiet polskie pingpongistki (Iwona Żyła, Monika Dorsz, Weronika Nowicka i Milena Walesiak) sięgnęły po srebro. Grano każdy z każdym. Na początku przegrałyśmy z przyszłymi mistrzynią świata Indiami 0:3, a ograliśmy Turczynki 3:1 i zapewniliśmy sobie 2 miejsce na świecie. 

Na 7 pozycjach rywalizację drużynową zakończyli polscy tenisiści stołowi (w składzie Paweł Pieta, Adrian Szeliga, Marek Rutowski i Grzegorz Nowak). Zaprezentowali się przeciętnie (była szansa medalowa gdyż z Turcją i Indiami prowadziliśmy już 2:1). W grupie eliminacyjnej Polska przegrała wszystkie mecze- z Turcją 2:3, Bułgarią 0:3 i Indiami 2:3. O siódme miejsce Polska pokonała bez większych problemów Yemen 3:0.

Na koniec zawodów w grze pojedynczej wśród kobiet najlepsza zawodniczka z Polski Iwona Żyła zajęła 5 miejsce. Wśród mężczyzn Paweł Pieta jako jedyny reprezentant Polski awansował do najlepszej szesnastki świata. 

Źródło: pzts.pl