Home Tytuł Polska kraj kontrastów

Sklep

MSTS"Stefanski"

 

 

Polska kraj kontrastów PDF Print E-mail
Written by Zbyszek   
Saturday, 08 August 2015 10:12
Pierwszy obraz:ośrodek centralny PZTS w Gdańsku -  winda, a jednocześnie brak łazienek w pokojach.Drugi obraz: stałe problemy finansowe klubów i masa zawodników grających okładzinami Butterflya z serii Tenergy po 200.00 zł i więcej. Co więcej wmawianie głupot, że tylko grając tak drogim sprzętem można być lepszym
Trzeci obraz: nowa ustawa i sporcie i kolejni prezesi uwikłani w nepotyzm i biznesy pinpongowe.
Czwarty obraz: odchodząca ekipa mówi o dodatnim saldzie, ustępująca o ujemnym.
Piąty obraz:trenerzy mówią o potrzebie umiejętności gry na obronę i ciągłe porażki polskich zawodników z przedstawicielami takich stylów gry (między wierszami niechęć, nieumiejętność szkolenia defensorów).
Szósty obraz: brak sukcesów polskiej reprezentacji mężczyzn (patrz np.Baku) w ciągu ostatniej dekady i tolerowanie na stanowisku trenera kadry Tomasza Krzeszewskiego
Siódmy obraz: krytyka i opluwanie na własnych portalach związku przed dojściem do władzy i tworzenie własnego dealu (połączonego z zerową transparentnością) po dojściu do władzy.
Ósmy obraz: świetne w wyniki w kategoriach młodzieżowych i kompletny zastój w sporcie seniorskim.
Dziewiąty obraz: konieczność zmian systemowych i kompletny brak zainteresowania tym tematem władz związku
Dziesiąty obraz: konieczność wydania podręcznika do tenisa stołowego i kompletna ignorancja w tym temacie
Jedenasty obraz: konieczność kształcenia polskich trenerów i ilość seminariów krajowych i zagranicznych w których biorą udział polscy szkoleniowcy (na pomoście wędkarskim za dużo się nie wymyśli)
Dwunasty obraz: konieczność uczestniczenia w wielu turniejach i obozach z zagranicznymi zawodnikami i szkoleniowcami, a ilość startów międzynarodowych naszych reprezentantów.
Trzynasty obraz: konieczność dialogu z tzw. dołem dyscypliny (np.pasjonaci, instruktorzy, trenerzy) i brak takiego dialogu.
Czternasty obraz: konieczność rozmowy i dialogu o problemach dyscypliny, a jednocześnie jakikolwiek brak takiej chęci.
Piętnasty obraz: konieczność transparentności działań i brak takiej transparentności.
Szesnasty obraz: konieczność podniesienia znaczenia zawodu trenera (pensje, stypendia, granty itd.) a, kompletny upadek etosu zawodu trenera po 1989 roku.
A wszystko zgodnie z mottem: jak nie akceptujesz wszystkiego, co robimy to jesteś naszym WROGIEM!
Możecie dodawać dalej.
Zbyszek Stefański