Home Ekstraklasa Superliga: hit 20. kolejki dla Olimpii-Unii

MSTS"Stefanski"

Superliga: hit 20. kolejki dla Olimpii-Unii PDF Print E-mail
Written by Zbyszek
Wednesday, 27 April 2016 15:15

Zwycięstwem 3:1 dla Olimpii-Unii Grudziądz zakończyło się spotkanie 20. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Podopieczni Piotra Szafranka, w meczu na szczycie pokonali Dekorglass Działdowo w czterech pojedynkach.

Goście wtorkowego spotkania, nie przyjechali do Grudziądza w najsilniejszym składzie. Piotr Kołaciński nie zabrał ze sobą żadnego z Azjatów. Efektem tego była porażka brązowych medalistów z ubiegłego sezonu 1:3.

Na początek spotkało się dwóch Azjatów, z czego jeden ma już obywatelstwo słowackie. Wang Yang podejmował Xu Wenlianga, który widywany jest w składzie w tym sezonie, nieco rzadziej niż jeszcze w ubiegłym. Bez problemu zawodnik gospodarzy zwyciężył tę pierwszą grę bez straty seta i to mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie 1:0.

Druga gra nie przyniosła większych emocji, bo trwała również trzy sety. Tym razem Yaroslav Zhmudenko, może dość nieoczekiwanie, pokonał gładko Patryka Chojnowskiego. Właśnie po tej grze, można było spodziewać się bardziej wyrównanej rywalizacji, a na pewno Dekorglass upatrywał w tym pojedynku punktu. Tak się jednak nie stało, bo to gospodarze objęli już prowadzenie 2:0 w całym meczu.

Trzeci pojedynek to przełamanie zespołu Piotra Kołacińskiego. Grający w reprezentacji Czech, Jiri Vrablik, 3:1 zwyciężył młodszego kolegę z Grudziądza – Patryka Zatówkę. Dał tym samym szansę swojej drużynie, na odrobienie strat.

Nadzieja nie trwała jednak zbyt długo, bo kropkę nad i, postawił Wang Yang, pokonując na zakończenie Patryka Chojnowskiego 3:0. Na konto Olimpii-Unii powędrowały kolejne trzy punkty, dzięki którym zwiększyła się przewaga mistrzów Polski nad drugim w tabeli Dekorglassem Działdowo.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:1

Wang Yang – Xu Wenliang 3:0 (11:4, 11:4, 11:5)

Yaroslav Zhmudenko – Patryk Chojnowski 3:0 (11:6, 11:3, 11:3)

Patryk Zatówka – Jiji Vrablik 1:3 (11:6, 6:11, 10:12, 8:11)

Wang Yang – Patryk Chojnowski 3:0 (11:7, 11:7, 11:6)

Źródło: superliga.com.pl