Home Ekstraklasa Superliga: 3S Polonia Bytom coraz bliżej awansu

MSTS"Stefanski"

Superliga: 3S Polonia Bytom coraz bliżej awansu PDF Print E-mail
Written by Zbyszek
Wednesday, 04 May 2016 19:42

Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dopisali sobie zawodnicy 3S Polonii Bytom, po wygranej 3:1 z AZS Politechniką Rzeszów. Dwa punkty dla gospodarzy wywalczył lider zespołu, Tomas Konecny.

To był bardzo ważny mecz dla podopiecznych Michała Napierały. Aby znaleźć się w gronie najlepszych czterech zespołów rundy zasadniczej, bytomianie musieli odnotować trzy punkty w konfrontacji z akademikami z Rzeszowa. Tak też się stało, dzięki czemu 3S Polonia ma wielką szansę awansu do fazy play-off.

W pierwszym pojedynku wieczoru, lider gospodarzy Tomas Konecny pokonał 3:1 aktualnego mistrza Polski – Tomasza Lewandowskiego. Kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0, przy stole pojawił się kolejny obcokrajowiec w barwach 3S Polonii - Niagol Stoyanov oraz Mateusz Gołębiowski. Po pierwszych dwóch setach, 2:0 prowadził reprezentant Włoch. Nieoczekiwanie, do decydującej piątej partii doprowadził jednak zawodnik gości z Podkarpacia, który i w końcówce okazał się mocniejszy i wygrał grę 3:2.

Drugi punkt dla bytomian był na wyciągnięcie ręki, ale przy stanie 1:1, gra zaczęła się od początku. W trzeciej grze, Paweł Chmiel spotkał się z młodszym i zdecydowanie mniej doświadczonym w rozgrywkach najwyższego szczebla, Rafałem Stąporem. Pod nieobecność Chorwata Tomislava Kolarka, trener Tomasz Lewandowski dał szansę swojemu podopiecznemu. Nie miał problemów Paweł Chmiel z wygraniem trzech setów i dzięki temu 3S Polonia Bytom objęła prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

Do czwartego pojedynku przystąpili liderzy oby zespołów – Konecny i Gołębiowski. Mimo przegranego pierwszego seta, przewagę na stole pokazał reprezentant Czech, wygrywając całość 3:1. Triumf Konecnego przypieczętował zdobycie bardzo ważnych trzech punktów dla gospodarzy z Bytomia.

3S Polonia, mając na koncie 43. punkty, czyli sześć przewagi nad piątym Dartomem Bogorią, może czekać już na środowe spotkanie rywali z beniaminkiem rozgrywek Strzelcem Frysztak.

3S Polonia Bytom – AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Tomas Konecny - Tomasz Lewandowski 3:1 (11:8, 11:7, 7:11, 11:9)

Niagol Stoyanov - Mateusz Gołębiowski 2:3 (11:8, 14:12, 12:14, 6:11, 10:12)

Paweł Chmiel - Rafał Stąpor 3:0 (11:5, 11:2, 11:4)

Tomas Konecny - Mateusz Gołębiowski 3:1 (6:11, 11:7, 11:5, 11:5)

Źródło: superliga.com.pl