Home Ekstraklasa Superliga: hit dla obrońcy tytułu

MSTS"Stefanski"

Superliga: hit dla obrońcy tytułu PDF Print E-mail
Written by Zbyszek
Wednesday, 11 May 2016 06:47
Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz udowodnili we wtorkowy wieczór, że są zdecydowanie najlepszą ekipą rundy zasadniczej Wschodzący Białystok Superligi. Obrońca mistrzowskiego tytułu w hicie 22. kolejki pokonał odwiecznego rywala - Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Do ostatniego meczu rundy zasadniczej bardziej zmotywowani podchodzili podopieczni Tomasza Redzimskiego, którzy potrzebowali zwycięstwa nad półfinalistą Ligi Mistrzów oraz wygranej za trzy "oczka" Palmiarni Zielona Góra nad 3S Polonią Bytom, aby awansować do fazy play off. Grudziądzanie z kolei musieli w starciu z ekipą z Mazowsza zainkasować jeden punkt, aby rundę zasadniczą Wschodzący Białystok Superligi zakończyć na fotelu lidera.

Hit 22. kolejki lepiej rozpoczęli gracze Olimpii-Unii Grudziądz. Słowacki defensor w talii Piotra Szafranka wygrał dość pewnie z Jakubem Kosowskim 3:1. Popularny "Kosa" dobrze zaprezentował się tylko w pierwszym secie, w którym zwyciężył 11:3. W pozostałych trzech partiach gracz Dartom Bogorii uzbierał łącznie zaledwie 14 "oczek".

Mimo porażki Kosowskiego w pojedynku "otwarcia" grodziszczanie nie załamali się i w kolejnym meczu doprowadzili remisu. Doświadczony Oh Sang Eun w czterech setach uporał się z byłym reprezentantem Dartom Bogorii - Patrykiem Zatówką. Kilkanaście minut później goście z Grodziska Mazowieckiego po raz pierwszy we wtorkowy wieczór wyszli na prowadzenie w meczu. Stało się tak dzięki wygranej Daniela Góraka nad Kaii Yoshidą 3:1. Trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie pokazują, że Japończyk ma kryzys formy. Przed tygodniem zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni uległ Cazuo Matsumoto oraz męczył się niemiłosiernie z Chenem Weixingiem.

Gdy w czwartej grze wieczoru Oh Sang Eun prowadził z Wang Yangiem 2:1 w setach, wszystko wskazywało na to, że podopieczni Tomasza Redzimskiego wywiozą z Grudziądza komplet punktów. Miejscowi nie zamierzali jednak dawać za wygraną i po okresie słabszej gry, "do głosu" przy stole doszedł Słowak. Wang Yang najpierw wygrał czwartą odsłonę 11:9, a następnie w tie breaku odrobił stratę czterech "oczek" i pokonał Koreańczyka w barwach wciąż jeszcze aktualnego wicemistrza Polski 3:2. Losy starcia kolejki rozstrzygnęła ostatnia gra dnia, w której Patryk Zatówka pokonał Jakuba Kosowskiego 3:1.

Wygrana nad Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki przypieczętowała triumf Olimpii-Unii Grudziądz w rundzie zasadniczej Wschodzący Białystok Superligi. Teraz podopiecznych Piotra Szafranka czeka półfinałowa rywalizacja w fazie play off z 3S Polonią Bytom. Grodziszczan po raz pierwszy od lat zabraknie w fazie play off. Sezon drużyna z Mazowsza kończy na piątej pozycji.

Olimpia-Unia Grudziądz - Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:2
Wang Yang - Jakub Kosowski 3:1 (3:11, 11:6, 11:4, 11:4)
Patryk Zatówka - Oh Sang Eun 1:3 (7:11, 7:11, 17:15, 5:11)
Kaii Yoshida - Daniel Górak 1:3 (10:12, 6:11, 11:8, 11:13)
Wang Yang - Oh Sang Eun 3:2 (6:11, 11:8, 8:11, 11:9, 11:8)
Patryk Zatówka - Jakub Kosowski 3:1 (11:8, 9:11, 11:8, 11:4)